Geschreven door Lavinia, 31-07-2025
In onze laatste editie, Vierstroom Magazine Eropuit, vroegen we onze leden: ‘Wat is volgens jou het mooiste plekje in de buurt?’ Is het een fijne wandelroute, een bijzonder uitzicht of gewoon een plek waar je graag tot rust komt? We hebben veel prachtige inzendingen ontvangen en willen iedereen hartelijk bedanken voor het meedoen! Het was erg inspirerend om te lezen wat jullie zo bijzonder vinden aan een plek.
Uit alle inzendingen zijn drie winnaars geloot. En de winnaars zijn... B. Steenbergen uit Zoetermeer, W. Schouten-Ruis uit Capelle aan den IJssel, H. en J. van Geluk uit Gouda. Van harte gefeliciteerd! Jullie ontvangen het ANWB-boek Het allermooiste van Nederland, boordevol informatie over de mooiste dorpen, kastelen, fietsroutes, wandelingen, nationale parken én UNESCO Werelderfgoed in Nederland. Veel leesplezier!
Uit alle inzendingen hebben we een aantal mooie plekjes verzameld. Zo inspireren we elkaar en ontdek je misschien wel een nieuw uitje in de buurt.
Winnaar Fam. W. Schouten-Ruis: "Hierbij een foto vanuit een heel mooi natuurgebied het Doove Gat in Haastrecht. Met als centrale punt een oude molen. De foto is genomen in het voorjaar. Wij gaan er elk jaar wel een paar keer heen. Parkeren is eenvoudig op een klein parkeerterrein vlakbij het zwembad De Loet."
Winnaar H. en J. van Geluk: "Mijn vrouw en ik fietsen heel veel, eigenlijk wel elke dag. Ik op mijn driewielfiets met ondersteuning en mijn vrouw op de gewone fiets met ondersteuning. Ons mooiste plekje in de buurt is met voorsprong De Reeuwijkse Plassen, vanwaar je doorheen fietst naar Bodegraven of terug naar Reeuwijk."
Winnaar Bé R. Steenbergen: "Hierbij een foto met als titel: Nieuw leven in de Nieuwe Driemanspolder."
K. Slings, Krimpen a/d IJssel: "Mijn plekje in het Loetbos is de bramenstruik eind juli. Millioenen planten met milliarden bramen."
M.A. de Wit, Rotterdam: "Een bezoek aan de Euromast is ook erg de moeite waard. Je hebt fantastisch uitzicht. In het park is het heerlijk vertoeven. Met Dudok voor koffie en lunch. De historische tuin Schoonoord ligt er dichtbij... rustgevend met oude bomen, planten, vijvers en bankjes. De Ballentent ligt aan het einde van het park voor een lekkere Rotterdamse bal gehakt. Je kunt er ook nog leuk midgetgolfen. Kortom zeer de moeite waard om daar eens rond te wandelen of een bezoekje te brengen."
L. Burger, Gouda: "Samen met een vriendin rijd ik regelmatig vroeg in de ochtend met de scootmobiel vanuit Gouda naar de Reeuwijkse Plassen. Soms al om 6.30 uur! Dan is het nog heerlijk vroeg. Ik geef in stilte qigong-les op het zand. Daarna genieten we van onze meegebrachte koffie en het uitzicht over de plas. Na afloop, als het weer het toelaat, nemen we een duik. De natuur is hier heel mooi en er zijn zoveel leuke plekjes om te ontspannen."
E. Mostert, Woerden: "Sinds de paden vorig jaar zijn opgeknapt, kun je hier heerlijk wandelen. Als je slim je route kiest, kun je er zo ruim drie kwartier wandelen lopen zonder doublures. Je loopt over het struikelvrije asfalt of over de bospaden waar het heerlijk koel is onder de bomen en waar je enthousiaste kinderen tegenkomt die opgaan in hun fantasie. Even over het eiland dwalen waar je mogelijk een visser tegen komt of een verdwaalde kat, en geniet van de vele vogels en de wilde bloemen."
Y. van Putten, Capelle a/d IJssel: “Bos is in dit geval wel een groot woord. Het is een heel klein natuurgebied met een plas in het plaatsje Oud Verlaat, tussen Rotterdam en Zevenhuizen in. Het bestaat uit moeras- en polderlandschap en is ontstaan door de winning van turf. Rijk aan heel veel verschillende soorten (zang) vogels en watervogels en ik heb er zelf al eens een Carolina-eend gespot."